Wymarzony pobyt urlopowy? A może w Krakowie?

Marzy Ci się kilka dni jakościowego wypoczynku? Chcesz uciec chociaż na chwilę od swoich obowiązków? Majówka w Krakowie może być dokładnie tym, czego potrzebujesz!

Spacery ulicami Starego Miasta

Długi weekend w Krakowie to doskonały czas, aby zwiedzić najważniejsze miejsca tego miasta – samemu lub z drugą połówką. Tym bardziej, że w Krakowie jest co zwiedzać – wspólnie zwiedzanie Wawela, przyglądanie się wieczorową porą na ziejącego smoka nad Wisłą czy sama przechadzka brzegiem Wisły przyprawi Was o dreszcze. Nie zapomnijcie wpaść na ulicę Floriańską, ponieważ nie brak tutaj klimatycznych restauracji i kawiarenek, a także ogródków piwnych, które obowiązkowo powinny znaleźć się na Waszej liście. Szczególnie wartym uwagi jest także Kazimierz – który jest starą żydowską dzielnicą, za to tętniącą życiem przez całą dobę.

Relaks i odnowa biologiczna

Jeśli niekoniecznie piesze wędrówki i przejażdżki dorożkami są Ci na myśli, warto rozważyć pobyt w hotelu spa. Hotel spa w Krakowie to połączenie relaksu i odpoczynku w doskonałej atmosferze. Warto na pewno wziąć pod rozwagę to wyjątkowe miejsce jako wymarzony hotel w Krakowie.

Weekend Boże Ciało w Krakowie

Nieco dłuższy weekend w Krakowie pozwoli nam wygospodarować trochę więcej czasu na aktywności turystyczne. Oprócz wspomnianego Starego Miasta, w tym przedłużonym czasie urlopowym warto jest wygospodarować trochę czasu na wspięcie się na Kopiec Kościuszki – choć wyprawa będzie troszkę intensywna, to widoki na panoramę Krakowa z tego Kopca będą niezapomniane. Innym przystankiem, na którym warto zatrzymać się na dłużej, jest Brama Floriańska – znajdująca się w niewielkiej odległości od Barbakanu. Kościół Mariacki to również jeden z tych punktów, przy których bez mała każdy turysta chętnie zrobi sobie zdjęcie, ponieważ faktycznie – strzelisty budynek robi niesamowite wrażenie. Na wieżę Kościoła Mariackiego można wejść i z niej uchwycić przepiękną panoramę Krakowa z zupełnie innej perspektywy. Maj czy czerwiec jest idealny, aby to zrobić, ponieważ już w dalszym sezonie turystycznym wejście na wieżę jest bardzo oblegane przez turystów przybywających z całego świata do tego pięknego miasta.

Co jeszcze można zobaczyć w Krakowie?

W ciągu zaledwie kilkudniowego pobytu nie mamy zbyt dużo czasu, aby bardziej przypatrzeć się temu pięknemu miastu. W ciągu dnia i w ciągu nocy rynek Starego Miasta prezentuje się okazale, więc podczas zaledwie weekendu warto ograniczyć się do centrum Starego Miasta i skorzystać z dobrodziejstwa już wcześniej wspomnianych ogródków piwnych. Jeśli dysponujemy większym zasobem czasowym, zdecydowanie możemy pozwolić sobie na zwiedzenie większej ilości zabytków na Starym Mieście, uwzględniając w tym także Sukiennice, a nawet zdecydować się wejść na Kopiec Kościuszki. No i ewentualnie, jeśli kochacie twórczość Grzegorza Turnaua, z pewnością poddacie się nostalgii odwiedzając Bracką. Czy będzie to krótka wizyta pojedynczego turysty, czy wyjazd pary zakochanych, a może rodzinny – w Krakowie każdy znajdzie ulubione atrakcje dla siebie.

Author: spokojnewakacje.pl