Norweskie fiordy. Kiedy najlepiej jechać?

Norweskie fiordy-cud Natury.

Są symbolem Norwegii i jej najpiękniejszą wizytówką. Norweskie fiordy zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bajkowe widoki tworzą magiczne archipelagi, szmaragdowe jeziora i skalne góry. To skandynawski raj dla miłośników Natury. Norweskie fiordy. Kiedy najlepiej jechać , by móc je zobaczyć?

Zwiedzanie o każdej porze.

Norwegia to kraj, który można zwiedzać przez cały rok. Jest piękna o każdej porze i dostępna w każdym sezonie. Wszystko zależy od tego, co chcemy zobaczyć i jaki rodzaj wypoczynku lubimy. Fiordy to must have na liście norweskich miejsc do zwiedzania. Są piękne latem i zimą.
Sognefjord jest największy i liczy aż 204 km długości. To najdłuższy fiord na świecie. Jego głębokość wynosi 1300m.
Nærøyfjord to najpiękniejsza odnoga Sognefjordu. Zjawiskowe widoki oszałamiają swoją urodą. Urocza osada Gudvangen, z której prowadzi rzeczny szlak do położonego nieopodal Flam i woda tworzą jeden z najbardziej znanych pocztówkowych widoków z Norwegii.
Siedem Sióstr. Wodospady Sióstr to mody kierunek wśród turystów. Zachwycają pięknym widokiem i wpisują się w klimat norweskich krajobrazów. Położone są na fiordzie Geirangerfjord, mają 410 metrów wysokości. Siostry to tak naprawdę siedem osobnych strumieni.

Fiordy latem.

To najlepszy czas na podróż, który wiąż się z większą dostępnością do szklaków, wycieczek i rejsów. Odpowiednie temperatury 25 stopni C doskonale nadają się na takie wyprawy. Nie jest ani za zimo, ani za gorąco. Latem możemy zwiedzać norweskie muzea, lodowce lub wybrać się na wycieczkę do lasu. Lato to aktywny wypoczynek.

Jesienne wycieczki.

Jesienią zachwyci nas dywan kolorowych liści. Od czerwonych, przez pomarańczowe, do złocistych. Tworzą przepiękne kompozycje i wspaniale kontrastują na tle błękitnych zatok, tworząc żywy obraz. Jesienią wciąż kursują statki po fiordowych wodach, choć już to ostatni moment, by załapać się na taki rejs.

Zimowe obrazy.

W Norwegii zimy są srogie. Mocne opady śniegu utrudniają poruszanie się, a do niektórych fiordów można dotrzeć tylko drogą morską. Zimowe pejzaże są jednak pełne uroku. Psie zaprzęgi, zorza polarna, lodowe hotele, to tylko nieliczne atrakcje tej pory roku.

Wiosenny szczyt.

To bardzo dogodna pora roku, rozpoczynająca sezon na fiordowe wycieczki. Ta pora roku jest zdecydowanie dla miłośników spokoju i osób nielubiących zatłoczonych szlaków i miejsc. Wiosną jest mniej turystów. Przyroda, która rodzi się na nowo, oddaje swoje piękno w postaci świeżej trawy, kwiatów i kwitnących drzew, cudownie wyglądających na tle ośnieżonych jeszcze gór.

 

Author: spokojnewakacje.pl