Krynica Zdrój – uzdrowisko Beskidu Sądeckiego. Biuro turystyczne Krynica Zdrój, wycieczki

Krynica Zdrój to najpopularniejsze uzdrowisko w regionie sądeckim. Od lat miejscowość słynie z leczniczych wód mineralnych. Wielu kuracjuszy odbywa tu swoje turnusy rehabilitacyjne a rodziny z dziećmi przyjeżdżają na wycieczki.
Właściwości lecznicze odkrytych tutaj wód znane były już w latach dwudziestych osiemnastego wieku. Popularność Krynicy jako uzdrowiska wzrosła w 1876 roku, kiedy to oddano do użytku linię kolejową z Krakowa do Muszyny a następnie przedłużono ją do Krynicy.

 

Warto odwiedzić Krynicę Zdrój, spróbować słynnej wody Zuber, pooddychać czystym powietrzem i zobaczyć Stary Dom Zdrojowy. Można również wjechać na Górę Parkową. Kolejka linowo – terenowa nieustannie przewozi turystów na trasie o długości 642 metrów. Biuro turystyczne posiada w swej ofercie atrakcyjne wycieczki jedno i kilkudniowe, połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem najważniejszych miejsc w Krynicy Zdrój. Luksusowe hotele i apartamenty a także prywatne kwatery oferują szereg noclegów za rozsądną cenę. Pobyt w Krynicy Zdrój doceniają nie tylko turyści z Polski ale i zagraniczny. Specyficzny mikroklimat sprawia, że w tym miejscu można szybko podleczyć zdrowie i nabrać energii.

Author: spokojnewakacje.pl