10 najpiękniejszych miejsc Japonii.

Kraj wschodzącego słońca zachwyca swoją różnorodnością. Różnice kulturowe niejednego Europejczyka przyprawią o zawrót głowy. To kraj cesarskich pałaców i świątyń. Kraj, z którego wywodzą się pierwsze sztuki walki i sztuka rysowania mangi. Czego nie można pominąć, będąc w kraju kwitnącej wiśni? Oto 10 najpiękniejszych miejsc w Japonii.

  1. TOKIO. Stolica zachwyca kontrastami, kolorem i dźwiękiem. Od bogatych dzielnic, ociekających złotem galerii handlowych i złotych gzymsów największych korporacji (Gamzen), po ciche peryferie z ogrodami, parkami, a nawet skansenem architektury (Edo Tokyo Tatemono-en). Harajuku to dzielnicowa kolebka kultury cosplay, zwana też zagłębiem kiczu. Tu kupimy wszystko. Akiba z kolei to dzielnica elektroniki. Całe miasto można zobaczyć z góry Tokyo Metropolitan Government Building w Shinjuku. Z tarasu widokowego rozciąga się piękna panorama miasta oraz widok na górę Fuji.
  2. FUJI. Najwyższy szczyt Japonii (3776 m n.p.m.). Położony około 100 km od Tokio. To najbardziej malownicza góra kraju. Uznana przez Japończyków za święty symbol. Można wejść na nią tylko dwa razy w roku. W lipcu lub w sierpniu. Na szczyt prowadzą 4 szlaki.
  3. HIMEJI. Tu znajduje się najpiękniejszy zamek w Japonii, zwany Białą Czaplą albo Zamkiem Ślepowrona (Himeji-jo). Średniowieczna warownia pozostała pomimo zniszczeń nienaruszona i można ją oglądać w jej pierwotnej postaci. Wiosną zamek wtapia się w tło kwitnących wiśni i wygląda bajkowo.
  4. MIYAJIMA. To Święta Wyspa, ze słynną, pomarańczową torią – bramą świątynną wyrastającą z wody. Powstała ona w roku 1874 i przyciąga rzesze turystów.
  5. HIROSHIMA. Ciche i spokojne miasto. Bez czarujących zabytków. Jednak wciąż można podziwiać zachowany szkielet Genbaku Dome, budynku, obok którego 6 sierpnia 1945 roku wybuchła bomba atomowa. W parku Pamięci i Pokoju można zobaczyć choćby pomnik ku czci dzieci, które zginęły w tym ataku.
  6. KIOTO. To miasto kimon. Tutaj można spotkać znacznie częściej niż w innych miastach kobiety w tradycyjnym stroju gejszy. Kioto uwodzi pięknymi drewnianymi domkami, uliczkami z mnóstwem barów i herbaciarni ustrojonych papierowymi lampionami i wachlarzami. Kompleksy świątynne, magiczne bramy i pomniki buddy na każdym rogu, czynią Kioto miastem o wyjątkowym klimacie.
  7. ARASHIYAMA. Położony niedaleko Kioto słynny bambusowy las. Warte zobaczenia są liczne świątynie otulające las oraz słynny most Togetsukyo Bridge.
  8. KOBE. To duże, nowoczesne miasto portowe. Ze współczesną architekturą. Dzielnice warte zobaczenia to chińska i Kitano. A jeśli chcemy zjeść obiad w Kobe, to tylko wołowinę! Miasto słynie z serwowania najdroższej wołowiny na świecie, pochodzącej od krów wagyu.
  9. NARA. To miasteczko danieli. Zwierzęta przechadzają się w wielu miejscach i pozwalają się karmić dzieciom. To pierwsza stolica Japonii, ze słynną siedzibą dworu cesarskiego z VIII w.
  10. NIKKO. Malutkie miasteczko położone w górach, rozsławione przez magiczny kompleks świątynny. Głowna brama wejściowa ocieka złotem i bogatymi zdobieniami. To również mauzoleum poświęcone trzem wielkim zjednoczycielom Japonii.

Japonia zachwyca odmiennością: kultury, kuchni, walorów przyrodniczych i architektury. Jest różnorodna i nieoczywista. A to zdecydowanie wyróżnia ją spośród wszystkich innych krajów azjatyckich.

Author: spokojnewakacje.pl