Jak tanio podróżować? 5 sposobów na tanie podróżowanie

Wiele osób zastanawiało się przynajmniej kilka razy w życiu, jak wyjechać na wakacje, nie wydając przy tym fortuny. Oto kilka sposób, które pomogą wam w realizacji tego planu.

Sposoby na tanie podróżowanie.

1. Szukaj na własną rękę

W dobie Internetu nie potrzeba wiele, żeby zaplanować samemu wymarzone wakacje. Wystarczy trochę czasu na przeprowadzenie poszukiwań, urządzenie z dostępem do Internetu i odrobina samozaparcia. Nie jesteśmy już skazani na korzystanie z usług biur podróży, które – jak każdy pośrednik – do kosztów związanych z wyjazdem, zakwaterowaniem, zwiedzaniem i wyżywieniem dolicza dodatkowo cenę za własne usługi – bo przecież musi na naszych wakacjach zarobić.

2. Rozejrzyj się za tanim transportem

Bardzo często koszt transportu przekracza nasze możliwości budżetowe – szczególnie kiedy ceny biletów zmieniają się niemalże z dnia na dzień. Warto więc obserwować różne strony tanich linii lotniczych i nie poddawać się w poszukiwaniach – niejednokrotnie możecie natknąć się na świetne okazje cenowe. Nierzadko niewiele dłuższą, za to zdecydowanie tańszą formą transportu mogą okazać się podróże pociągiem lub autokarem, więc jeśli z jakiegoś powodu nie przepadacie za lotami samolotem, to z pewnością będzie to opcja dla was. Przy poszukiwaniach odpowiedniego transportu warto pamiętać o usuwaniu plików Cookies. Wpływają one choćby na ceny lotów – są one dynamiczne, a zatem mogą zmieniać się z każdym kolejnym wejściem. Jeśli o tym zapomnicie, ciasteczka wyłapią, jaki jest wasz cel podróży i automatycznie podniosą ceny lotów w konkretne miejsce.

3. Tani hotel a może Couchsurfing?

Do rezerwacji miejsca noclegowego nie potrzebny nam jest żaden pośrednik. Pomoże nam w tym zwykła przeglądarka internetowa, a szczególnie przydatne mogą okazać się popularne porównywarki internetowe jak booking. com czy trivago. pl. Najtańsze noclegi można znaleźć w ofertach oddalonych kawałek drogi od centrum pensjonatach i hostelach, natomiast jeśli nie planujecie spędzać całego dnia w łóżku, z pewnością warto rozważyć wynajem pokoju lub mieszkania, które nawet bliżej miejsc atrakcyjnych turystycznie będą zdecydowanie tańsze niż oferta proponowana przez biura podróży.

Ciekawą i zyskującą na popularności opcją staje się też Couchsurfing. Jest to strona, na której można znaleźć użytkowników oferujących za darmo nocleg we własnym domu lub mieszkaniu w wielu zakątkach świata. Dzięki możliwości pozostawienia opinii, której oferujący nocleg nie może usunąć, można sprawdzić uczciwość osoby, która oddaje nam swoje lokum na czas wyjazdu.

4. Jak tanio podróżować? Poza sezonem!

Nie jest żadną tajemnicą, że wakacje w sezonie są najdroższe. Czasami warto więc przeczekać terminy najbardziej oblegane przez turystów i obserwować zmieniające się ceny noclegów i biletów za transport. Nie tylko wyjdzie was to taniej, ale i pomoże uniknąć oblężenia wczasowiczów, co z pewnością przełoży się na większy komfort podróżowania. Wakacje poza sezonem turystycznym to również najlepszy kompromis dla tych, dla których kością niezgody przy planowaniu podróży jest wysokość temperatury – wyjazd w październiku czy kwietniu zadowoli zarówno uwielbiających upały, jak i tych którzy preferują zdecydowanie chłodniejszy klimat.

5. Unikaj jedzenia w centrum miasta

Każdy szanujący się student wie, że najłatwiej jest zaoszczędzić na jedzeniu. Restauracje w miejscach obleganych turystycznie charakteryzują się zdecydowanie wyższymi cenami niż podobne lokale na obrzeżach miasta. Innym sposobem na zjedzenie taniego posiłku jest kupowanie na wagę, żywienie się streetfoodami lub po prostu pójście do McDonald’s albo KFC. Jeśli nie macie napiętego grafiku, możecie też kupić potrzebne produkty w lokalnym supermarkecie i sami przyrządzić sobie domowej roboty posiłek.

Jednym z ciekawszych sposobów na tanie podóżowanie jest korzystanie z usług firm przewozowych. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług PKS Wejherowo, w ten sposób w tani i szybki sposób dotrzecie nad morze.

Author: spokojnewakacje.pl