Skiathos- grecka wyspa. Skiathos – wakacje i piękna wczasy

 

Skiathos to jedna z najbardziej popularnych wysp greckich. Wchodzi w skład archipelagu Sporad. Wyspa jest niezwykle urokliwa. Pełna jest niezwykłych zapierających dech w piersiach miejsc. Przede wszystkim plaże, otoczone lazurowymi wodami, stanowią obowiązkowy punkt turystyczny.

Papadiamanti – Skiathos wczasy

To najpopularniejszy deptak na skiathos. PRzepełniony jest licznymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Znajduję się tutaj również Muzeum twórcy “Morderczyni”.

Zabytki

Godne polecenia jest odwiedzenie np. Klasztoru Evangelistra, położonego zaledwie 5 km od miasta Skiathos. Ponadto w północnej części wyspy znajdują się ruiny bizantyjskiej twierdzy Castro. Budowla powstała w XIV wieku i miała za zadanie ochraniać ludność przed atakami piratów.

Do Skiathos można dostać się za pomocą statku, promu czy też samolotu.

Skiathos wakacje

Warto wspomnieć, że to właśnie Skiathos, a także położona niedaleko wyspa Skopelos zostały ukazane w filmie Mamma mia. Sceny filmu rozgrywają się właśnie w tych uroczych zakątkach wyspy.

Wybierając się na urlop na greckie wyspy warto rozważyć Skiathos wakacje, wśród ofert biur podróży. Ceny na tej wyspie skiathos wczasy są porównywalne do innych greckich ofert.

 

Author: spokojnewakacje.pl