Samotnie czy w grupie – jak zaplanować swój studencki wyjazd na wakacje?

Koniec roku akademickiego to zawsze czas wielkiej ulgi i radości na zbliżający się trzymiesięczny wypoczynek. Choć większość studentów i tak ostatecznie wykorzystuje te miesiące na pracę, dodatkowe kursy czy inne zajęcia to warto znaleźć również czas na prawdziwe wakacje, podczas których można się odstresować i odpocząć po całym roku akademickim i wyczerpującej sesji oraz poznać ciekawe miejsca i naładować baterie na kolejny rok. Ale żeby wyjechać, trzeba mieć pomysł i wszystko zaplanować. Na początku należałoby się zastanowić nad specyfiką wyjazdu – samemu czy w grupie? To od tego bowiem mogą zależeć koszty i trudności organizacji wypoczynku.

Obozy studenckie – zorganizowany wyjazd z masą wspaniałych ludzi

Wakacje to świetny moment by troszeczkę zaszaleć i zdecydować się na wyjazd za granicę, zwłaszcza że obecnie nie ma żadnego problemu z organizacją takiego wypadu. Możliwość swobodnego poruszania się po Europie i nieskomplikowane procedury wyjazdu choćby do Ameryki powodują, że wyjazd nie jest taki straszny. Transport też nie stanowi problemu więc co Cię powstrzymuje?

Zorganizowane obozy studenckie to świetne rozwiązanie dla tych, którzy kochają wyjazdy w większym gronie, zwłaszcza gdy mowa o samych studentach łaknących imprez i ciekawych atrakcji. W takiej ekipie nie można się przecież nudzić. A co najważniejsze, nie warto wierzyć w mity o tym, że wyjazdy zorganizowane są droższe, ponieważ biura podróży organizują fantastyczne wyjazdy idealne na studencką kieszeń. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że często wyżywienie i wiele atrakcji wliczonych jest w cenę, więc nie musisz się martwić praktycznie niczym.

Wakacje w Tajlandii z grupą znajomych – co może pójść nie tak?

Wielu osobom marzy się wyjazd w grupie, ale ze znanymi już dobrze przyjaciółmi ze studiów czy pracy. W takiej sytuacji oczywiście możecie spróbować zaplanować wyjazd dopasowany do waszych potrzeb, tak aby niezależnie od nikogo wybrać sposób wyżywienia, transport, miejsce noclegu czy zapewnić sobie możliwość swobodnego przemieszczania się po całym kraju w swoim gronie. Brzmi fajnie, prawda?

Jednak w takiej sytuacji musisz pamiętać o tym, że samodzielny wyjazd ze znajomymi może być trochę bardziej kosztowny i wiązać się z poświęceniem masy czasu na zaplanowanie podróży, a dodatkowo jesteście zdani na siebie w niektórych problematycznych sytuacjach. Zorganizowane wakacje w Tajlandii zapewniają gotowy plan, zakwaterowanie, ubezpieczenie itp, więc o nic nie musisz się martwić, a świetna zabawa jest i tak gwarantowana. Musisz podjąć decyzję, co jest dla Ciebie priorytetem w tej sytuacji, może taki wypad w gronie znajomych lepiej zorganizować w kraju lub w Europie, a w dalsze podróże wybrać się z biurem podróży.

Czy samotny wyjazd może być fajny?

Część studentów woli wykorzystać ten wakacyjny czas na samodzielne podróże i poznawanie świata w samotności. Jeżeli niezbyt dobrze czujesz się w zorganizowanych grupach, nie musisz się na siłę przekonywać, w końcu to ma być czas dla Ciebie. Przy planowaniu wyjazdu wakacyjnego pamiętaj jednak o tym, że jesteś zdany sam na siebie. Za to jesteś totalnie niezależny i możesz planować każdy dzień dokładnie tak jak chcesz i dowolnie zmieniać plany, a jeśli masz już doświadczenie w samotnym podróżowaniu to masz dużą szansę zaplanować wakacje tanim kosztem.

Author: spokojnewakacje.pl