Petsitters w kontakcie: co musisz wiedzieć o domu tymczasowym dla zwierząt domowych?

Nieraz przemknęła Ci przez głowę myśl, co zrobić ze swoim zwierzakiem, jeśli wyjeżdżasz, prawda? Zwykle przychodzą na myśl dwa współczesne rozwiązania: oddać zwierzę znajomym lub skorzystać z usług hoteli dla zwierząt. Pisaliśmy już o takich hotelach dla zwierząt, czytaj więcej w linku https://petsitters.pl/hotel-dla-psow-i-kotow.

Ale wiele osób zapomina (lub jeszcze nie wie), że istnieje świetna alternatywa zarówno dla hoteli dla zwierząt, jak i znajomych –  dom tymczasowy dla zwierząt domowych. Co to znaczy? Wybierasz opiekuna, który zaopiekuje się zwierzęciem pod Twoją nieobecność. Istnieją dwie opcje domu tymczasowego: na twoim terytorium i na terytorium opiekuna. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdej z opcji.

Wybór terytorium domu tymczasowego: zalety i wady każdej z opcji

Dom tymczasowy na terytorium opiekuna sugeruje, że zwierzę mieszka z „nianią”. Opiekun mieszka z kotem lub psem, wyprowadza go, karmi, spędza ze zwierzęciem każdą wolną chwilę. Jakie plusy można znaleźć w tej opcji, jeśli jesteś opiekunem?

  • Cały czas jesteś obok pupila, co oznacza, że ​​zawsze będziesz wiedział, czy chce jeść/spacerować/czy coś zaczyna go boleć i możesz przyjść mu z pomocą.
  • Nigdy nie będziesz się nudzić, bo z kudłatymi przyjaciółmi nie będzie na to czasu.
  • Zwierzak będzie czuł się komfortowo, jeśli będziesz z nim. Kiedy jego właściciela nie ma w pobliżu, jest zestresowany. Możesz mu wytłumaczyć, że właściciel wkrótce wróci i zaopiekuje się nim sam.

Jeśli mówimy o wadach domu tymczasowego na terytorium opiekuna, nie zapominajmy o uszkodzeniu mienia. Tak, nikt nie jest przed tym zabezpieczony i ten moment powinien  koniecznie być omówiony z właścicielem. Jeśli zwierzę wyrządzi szkodę w mieniu opiekuna, właściciel będzie musiał za to zapłacić. Ta kwestia powinna być określona w umowie.

Nie zapomnijmy o stanie zwierzęcia. Na nowym terytorium doświadczy niesamowitego stresu. Jeśli psy szybko zaaklimatyzują się w nowym środowisku, bo są gotowe za właścicielem „pójść  w ogień  i wodę”, to z kotami może nie być już tak łatwo. Koty są bardziej przywiązane do swojego miejsca zamieszkania niż ludzie.

Dlatego jeśli jesteś właścicielem kota lub kotki, lepiej rozważyć możliwość  domu tymczasowego  zwierzęcia na swoim terenie (z psami też). Opiekun może zarówno zamieszkać ze zwierzęciem u Ciebie w domu, jeśli pupil zdecydowanie potrzebuje kogoś w pobliżu, jak i przyjść do Ciebie na chwilę, nakarmić je, zmienić kuwetę, pobawić się z nim, poświęcić mu tyle czasu, ile zwierzę potrzebuje.

Wybierz opcję odpowiednią dla siebie i wybierz opiekuna w naszym serwisie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Petsitters – zawsze przyjdziemy z pomocą wszystkim właścicielom kudłatych (i nie tylko) druhów.

Author: spokojnewakacje.pl