Polecane miejsca na weekend czyli gdzie warto pojechać na weekend?

W sezonie letnim, Polacy tłumnie wyruszają w Polskę na krótkie weekendowe wyjazdy. Najczęściej kierujemy się nad morze lub w góry. Warto jednak czasami zmienić kurs i odwiedzić mniej znane rejony, które są bowiem równie piękne i atrakcyjne jak Bałtyk i tatry.

Polecane miejsca na weekend

Magiczne miejsca na weekend :

 

  1. Śnieżka – jest to największy szczyt Karkonoszy, który zachwyca od lat. Wejście na śnieżkę to bardzo ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Trzeba liczyć na wędrówkę w obie strony cały dzień jeżeli wyruszymy standardowo z Karpacza. Na samym szczycie jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Karkonoszy czyli obserwatorium, które widoczne jest z centrum Karpacza. Sposobów na wejście na szczyt jest kilka. Warto wybrać trasę która przebiega przez skocznię narciarską K-70 w Karpaczu. Jest to nieczynny sportowo dziś obiekt, ale ciągle jest otwarty dla turystów. Można więc wejść na samą górę i podziwiać wspaniałą panoramę Karpacza oraz Karkonoszy.
  2. Zamek Chojnik – jest to jeden z najpiękniejszych zamków na dolnym Śląsku. Dzisiaj niestety możemy podziwiać jedynie ruiny tego zamku, ale pozostałości nadal mają wiele do zaoferowania. Na miejsce nie możemy dojechać autem, czeka nas krótki i dość stromy spacer od parkingu. Po około 30 minutach powinniśmy dotrzeć na miejsca – mały szczyt na którym położony jest zamek. Na miejscu kupujemy tani bilet wstępu i możemy zwiedzać zamek. W środku znajdziemy liczne wystawy okresowe przedstawiające historię zamku oraz opisujące specyficzne czasy średniowieczne. Możemy także zaznajomić się też z bronią używaną w średniowieczu. Największą atrakcją zamku jest wieża widokowa czynna dla turystów. Wejście na wieżę prowadzą strome oraz wąskie schody, które nie łatwo jest pokonać. Kiedy jednak z nimi się uporamy na samej górze czeka na nas nagroda. Z wieży bowiem jest wspaniały widok na całe Karkonosze. Możemy rozpoznać największe szczyty tego pasma oraz podziwiać szczególnie jesienią różne kolory drzew porastających okoliczne wzgórza.

 

Author: spokojnewakacje.pl